پروتز لب چیست

بوتاکس زیر چشم
سپتامبر 15, 2019
پزشک پوست و زیبایی در کرج
سپتامبر 15, 2019

پروتز لب چیست

پروتز لب چیست

پروتز لب چیست

برجسته کردن لب و یا پروتز لب که به دو روش موقتی و دائمی انجام می شود، یکی از راه هایی به شمار می رود که به سبب افزایش حجم لب های نازک و در نتیجه رسیدن به اندازه مناسب باعث بهبود چهره می شود. افرادی که به دنبال زیبایی بیشتر، در تلاش برای برخورداری از لب‌های بزرگ‌تر و حجیم‌تر هستند می توانند از روش های مختلف پروتز لب کمک بگیرند. هرچه سن شخص بالاتر می رود لب‌ها به خاطر از دست دادن سطح کلاژن نازک تر می شود. این موضوع مسئله‌ای عادی و طبیعی بوده و به همین دلیل هر فردی می‌تواند برای رفع این مشکل از شیوه های مختلف پروتز لب استفاده کند. اما پروتز با توجه به راهنمایی های پزشک متخصص و برای حل این مشکل انتخاب شده و با توجه به اهداف بیمار شرایط درمان مشخص می‌شود. پروتز و برجسته سازی لب با کمک ایمپلنت لب و یا با استفاده از فیلرهای پوستی و تزریقی انجام می پذیرد. معمولا پروتز لب نقاهت طولانی مدت نداشته و با رعایت توصیه های پزشک به سرعت حال فرد خوب شده و به روال طبیعی باز می گردد.

نکات مهم در رابطه با پروتز لب چیست


پروتز لب چیست بزرگ کردن لب با استفاده از فیلرهای تزریقی و یا جراحی معمولا در مطب پزشک صورت می گیرد و نهایتا در هریک از این روش ها فرد پس از گذشت یک روز می تواند به انجام فعالیت های روزمره خود بازگردد. معمولا در این روش از داروهای بی حسی استفاده می شود که اثرات جانبی آن در پایان مدت ریکاوری فرد از بین می رود. اما عوارضی همچون کبودی، ورم و قرمزی که معمولا در صورت استفاده از مواد تزریقی ایجاد می شود، کمی بیشتر باقی می ماند که آن هم خیلی زود از بین می رود و می توان پروتز لب را روشی تقریبا بدون هیچ خطر جدی به حساب آورد. پس از عمل جراحی نیز مدت ریکاوری به نسبت کوتاه بوده و همچنین عوارض و خطرات خاصی وجود ندارد.

فیلر لب (پر کننده های تزریقی لب)

فیلر لب از متداول ترین روش برای پروتز لب می باشد. از بین انواع فیلرهای لب، فیلر اسید هیالورونیک پر کاربردترین می باشد. زیراکه اسید هیالورونیک به شکل طبیعی نیز در بدن یافت می شود استفاده از این نوع فیلر تزریقی یا پر کننده پوستی کمترین خطر را دارد. این ماده به شکل موقت به افزایش حجم لب ها کمک می کند، و در نتیجه اثر دائمی نداشته و برای ماندگاری طولانی مدت نیاز است تا فرد در طول دوره های مختلف اقدام به تزریق دوباره فیلر لب نماید. در کنار استفاده از فیلر اسید هیالورونیک، تزریق چربی و ایمپلنمت نیز برای پروتز لب کاربرد دارد. اما خطر و ریسک بالاتری نسبت به تزریق فیلر داشته و بنابراین کمتر از این دو روش استفاده می شود. در گذشته به جای تزریق اسید هیالورونیک از تزریق کلاژن استفاده می شده که به دلیل اطمینان بیشتر و ماندگاری بالاتری که روش های جدیدتر دارند، تزریق کلاژن کنار گذاشته شده است.

مزایای استفاده از فیلر لب اسید هیالورونیک


عوارض کمتر
کبودی کمتر
عدم وجود واکنش آلرژیک
امکان کنترل حجم لب
امکان شکل گیری تدریجی نتایج
حذف راحت تر برجستگی های اشتباه در حین تزریق

نکاتی که پیش از انجام پروتز لب بهتر است بدانید

فیلرهای تزریقی که برای پروتز لب استفاده می شوند از چه ماده ای ساخته شده اند
همانطور که بالاتر به آن اشاره کردیم استفاده از فیلر اسید هیالورنیک برای تزریق به لب با توجه به نوع ماده و عوارض بسیار کمی که دارد، بهترین انتخاب است.
میزان فیلر مورد نیاز
ممکن است رسیدن به حجم مورد نیاز لب در یک جلسه تزریق فیلر امکان پذیر نباشد. برای لب های بسیار نازک که در عین حال، فرد حجم بالایی از برجستگی را نیز می خواهد، پروتز لب با کمک تزریق فیلر حداقل به چند جلسه تزریق نیازمند است.
میزان درد
معمولا در هنگام تزریق فیلر از مقداری بی حسی استفاده می شود تا درد در مکان تزریق باعث ناراحتی فرد نشود.
سرعت دستیابی به نتیجه
بلافاصله پس از انجام تزریق فیلر، لب‌ها کمی ورم می‌کنند. معمولا از سوی پزشک به بیمار توصیه می‌ شود که ابتدا روی لب‌های خود یخ بگذارند تا از کبودشدن پوست جلوگیری شود. معمولا پس از گذشت ۲۴ ساعت، ورم ناحیه تزریق فیلر از بین رفته و نتیجه‌ی نهایی مشخص می‌شود.

آیا امکان تخلیه فیلر وجود دارد؟

اگر از ظاهر لب ها پس از تزریق فیلر راضی نباشید، در صورتیکه از فیلر اسید هیالورونیک استفاده شده باشد می توان با استفاده از آنزیم هیالورونیداز به راحتی آن را از بین برد. بنابراین هیچ نگرانی از بابت خراب شدن نتیجه کار وجود ندارد.
میزان ماندگاری فیلر لب
ماندگاری پروتز لب در صورت استفاده از فیلر اسید هیالورونیک با توجه به سن افراد متفاوت است. اما به صورت کلی در هر بازه 4 تا 6 ماه (که در افراد متفاوت این زمان متغیر است) نیاز به تزریق مجدد فیلر برای حفظ اندازه دلخواه لب وجود دارد.
حس پروتز لب به نسبت لب های طبیعی
معمولا افراد نگرانی از بابت بی حسی لب های خود پس از پروتز لب دارند. اما در این مورد باید بدانند که اگر تزریق فیلر به درستی صورت گرفته باشد، لب ها پس از برجسته شدن نباید حس متفاوتی نسبت به لب های طبیعی داشته باشند.
خطرات ناشی از تزریق فیلر لب
همانطور که پیش از این به آن اشاره کردیم، از آنجاییکه اسید هیالورونیک به صورت طبیعی در بدن اشخاص نیز وجود دارد تزریق آن به ندرت ممکن است نسبت به دیگر فیلرهای تزریقی باعث ایجاد واکنش های آلرژیک شود.

انتخاب یک پزشک متخصص خوب


مهم ترین نکته اساسی در محقق شدن یک نتیجه ایده آل مهارت پزشک متخصص در انجام این کار می باشد. بنابراین پیش از هر چیز به دقت بررسی کنید و بهترین پزشک را انتخاب نمایید. ما بهترین پزشک پوست و زیبایی در کرج را به شما معرفی خواهیم کرد. برای اطلاع بیشتر برای دسترسی به کلینیک زیبایی و پوست در کرج با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

انواع فیلر لب، بینی و صورت

آدرس مطب جدید دکتر سیامک یاسمی (پوست و زیبایی)
خیابان شهید بهشتی ،از چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا،بعد از زیر گذر و بعد از پل عابر پیاده ، جنب پاتن جامه ، برج آراد ، طبقه ۵ ، واحد ۵۰۳
شماره های تماس
۰۲۶-۳۴۰۹۰۰۵۷
۰۲۶-۳۴۰۹۰۰۵۹
۰۲۶-۳۴۹۹۰۲۲۸
همراه :
۰۹۱۰۴۳۷۳۰۷۳

مطب زیبایی در کرج
مطب دکتر سیامک یاسمی


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *