تزریق چربی چیست

تزریق بوتاکس و دیسپورت برای چین و چروک
سپتامبر 15, 2019
تزریق چربی در برابر فیلرها
سپتامبر 15, 2019

تزریق چربی چیست

تزریق چربی چیست

تزریق چربی چیست
به صورت خلاصه و ساده شده، لیپوفیلینگ و یا به اصطلاح همان تزریق چربی یکی از جدیدترین و پرطرفدار ترین روش ها در ترمیم برخی از ناهنجاری های ساختاری و کمک به زیبایی و جوانسازی می باشد. در روش لیپوفیلینگ، با تزریق چربی به پر کردن پوست اقدام می شود. تزریق و انتقال چربی در حال حاضر یک روش متداول و پر کاربرد در میان عمل های زیبایی به شمار می رود. در این شیوه از چربی های خود فرد به عنوان یک پر کننده دائمی برای اضافه کردن به بافت های نرم استفاده می شود. در رابطه پاسخ به این پرسش که “تزریق چربی چیست؟” می توان آن را شیوه ای معرفی کرد که با استفاده از آن این امکان وجود دارد که بافت های چربی را که با بالا رفتن سن و یا هر علت دیگری تحلیل رفته اند، جایگزین نمود.

درمان تحلیل بافت های چربی

زمانیکه سن شخص بالا می رود مناطقی مانند پوست صورت شروع به از دست دادن بافت چربی می کند، که این عامل باعث توزیع ناهموار آن در بافت چهره می شود. متخصصان زیبایی با کمک تزریق چربی می توانند این ناهمواری های ایجاد شده را پر کرده و به حالت اولیه بازگردانند. برای تزریق چربی همانطور که پیش تر گفته شد، چربی مورد نیاز از بدن خود فرد گرفته می شود؛ به این صورت که چربی با استفاده از لیپوساکشن معمولی و بدون درد برداشته می شود، و در نواحی مورد نظر تزریق می شود. تزریق چربی علاوه بر افزودن حجم، باعث کاهش زخم، بهبود کیفیت و انعطاف پذیری پوست می شود. تزریق چربی در تقویت بافت نرم، فرم دهی شکل بدن، جوان سازی صورت، بازسازی چهره و جراحی سینه (هم بازسازی و هم زیبایی) مورد استفاده قرار می گیرد.

تاریخچه تزریق چربی

پس از دانستن تعریف کوتاهی از اینکه ” تزریق چربی چیست؟ ” بد نیست سری به تاریخچه تزریق چربی در علم پزشکی بزنیم. شاید جالب به نظر برسد که اگرچه بنا بر باور عموم، تزریق چربی علمی نوین در جراحی زیبایی به حساب می آید، اما با نگاهی به گذشته استفاده از پیوند چربی برای اصلاح ناهنجاری های مادرزادی و زخم هایی که با از دست دادن بافت های نرم بدن ایجاد شده اند از سال 1983 شروع شده و به دنبال آن در سال های 1912، 1921 و 1931 توسط افراد مختلفی پیشنهاد گردیده است. در سال های 1974 با معرفی روش لیپوساکشن و در سال 1985 با ایجاد تکنیکی موسوم به tumescent تسریع در روند توسعه شیوه لیپوفیلینگ یا همان تزریق چربی را شاهد بودیم. در سال 1987 کالمن تکنیک جدیدی را برای کاهش ضایعات چربی در طی لیپوساکشن معرفی کرد که این شیوه به عنوان استانداردی در لیپوساکشن و لیپوفیلینگ باقی مانده است و البته تغییرات فنی نیز در آن صورت گرفته است. بر اساس گزارش هایی که پس از استفاده از چربی در ترمیم و بازسازی به دست آمده است، می توان به اتوگراف چربی آزاد برای پر کردن نواقص بافت نرم در 1983، استفاده از چربی شکمی برای برای رفع نواقص موجود در چانه و فک تحتانی در سال 1909 اشاره کرد. به دنبال سال ها تلاش و با بهبود تکنیک های جراحی و کشف شیوه های جدید امروزه شاهد آن هستیم که تزریق چربی یا همان لیپوفیلینگ برای بر طرف کردن بسیاری از مشکلات از جمله بهبود زخم ها، برجسته سازی و از بین بردن چین و چروک ها بسیار پر کاربرد می باشد. بنابراین در جستجو برای رسیدن پاسخ به این پرسش که “تزریق چربی چیست و چه کاربردی دارد” می توان این گونه گفت که تزریق چربی یکی از بهترین، شایع ترین و کم خطرترین روش ها زیبایی در جراحی می باشد.

تزریق چربی چیست و چه زمانی به آن نیاز است

تزریق چربی چیست و چه زمانی به آن نیاز است؟ همانطور که جلوتر به آن اشاره کردیم از تزریق چربی زمانی استفاده می شود که بخشی از بافت نرم زیر پوست به دلایل مختلف از جمله پیری، زخم و یا حتی بازسازی نیاز به ترمیم داشته باشد.
تزریق چربی چیست و از این شیوه می توان برای موارد مختلفی در زیبایی استفاده کرد:
از بین بردن چین و چروک های صورت
برجسته کردن گونه
از بین بردن گودی زیر چشم
حجیم نمودن لب ها
افزایش حجم سینه و بازسازی آن
برجستگی باسن
از بین بردن جای زخم و جوش
و هم چنین درمان نواقص مادرزادی
کلینیک زیبایی در کرج

توصیه به تزریق چربی

تزریق چربی معمولا زمانی توصیه می شود که فرد دارای نواحی چین خورده و گود رفته در صورت خود باشد و یا اینکه شیوه ماندگارتری را برای رفع مشکلات ظاهری خود جستجو می کند. اگر خواستار جوانسازی دست ها و صورت خود باشید نیز استفاده از روش تزریق چربی یک تکنیک بسیار ساده و کاربردی می باشد که می تواند شما را به نتیجه دلخواه تان برساند. علاوه بر تمام موارد فوق، برای فرم دادن به نواحی مختلفی مانند سینه و باسن نیز استفاده از این تکنیک قابل استفاده خواهد بود. به صورت تخصصی در زیبایی چهره و مخصوصا جوان سازی صورت، تزریق چربی می تواند برای موارد زیر مورد استفاده قرار گیرد:
برای افرادی که تمایلی به جراحی های زیبایی سخت و سنگین نداشته باشند و به دنبال شیوه های معادل با آن می گردند.
برای پر کردن و کاهش عمق خط لبخند
برای برجسته نمودن چانه و زاویه فک تحتانی
از بین بردن خطوط اخم
از بین بردن جای لک های به جا مانده از زخم ها و جوش ها
برجسته کردن لب و از بین بردن گودی زیر چشم
بنابراین اگر به جای فیلرهای مصنوعی به دنبال مواد جایگزین با احتمال ایجاد حساسیت کمتر می باشید، استفاده از روش تزریق چربی، که با چربی های به دست آمده از بدن خودتان انجام می شود می تواند شیوه مناسبی باشد. این تکنیک در عین طبیعی بودن و بی خطر بودن، ماندگاری طولانی مدت داشته و به عنوان یک روش غیر تهاجمی در جوانسازی صورت بسیار شناخته شده است.

آدرس مطب جدید دکتر سیامک یاسمی (پوست و زیبایی)
خیابان شهید بهشتی ،از چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا،بعد از زیر گذر و بعد از پل عابر پیاده ، جنب پاتن جامه ، برج آراد ، طبقه ۵ ، واحد ۵۰۳
شماره های تماس
۰۲۶-۳۴۰۹۰۰۵۷
۰۲۶-۳۴۰۹۰۰۵۹
۰۲۶-۳۴۹۹۰۲۲۸
همراه :
۰۹۱۰۴۳۷۳۰۷۳

مطب زیبایی در کرج
مطب دکتر سیامک یاسمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *