تزریق بوتاکس و دیسپورت برای چین و چروک

بوتاکس برای کف دست، پا و زیر بغل
سپتامبر 15, 2019
تزریق چربی چیست
سپتامبر 15, 2019

تزریق بوتاکس و دیسپورت برای چین و چروک

تزریق بوتاکس و دیسپورت برای چین و چروک

تزریق بوتاکس و دیسپورت برای چین و چروک
در رابطه با تزریق بوتاکس و دیسپورت برای چین و چروک، به برخی موارد دانستی در زیر اشاره نموده ایم تا آگاهی بیشتری را در این باره در اختیارتان قرار دهیم.
Dysport و بوتاکس هر دو انواعی از تزریق سم بوتولینوم هستند.
اگرچه که از آنها برای اسپاسم عضلانی و در شرایط خاصی از بیماری استفاده می شود، اما این دو تزریق در درجه اول برای درمان و جلوگیری از چین و چروک شناخته شده اند.
تفاوت اصلی این دو، در قدرت پروتئین های ردیاب شان نهفته است، که باعث می شود یکی نسبت به دیگری موثرتر باشد.

میزان ایمنی در تزریق بوتاکس و دیسپورت برای چین و چروک چقدر است

به طور کلی دیسپورت و بوتاکس اصلی ترین روش های تزریق به شمار می روند که شرایط لازم برای رفع چین و چروک و زیبایی پوست را دارند. عوارض جانبی رایج، اما موقت این دو ماده ممکن است شامل درد جزئی، بی حسی و سردرد باشد.
سطح متوسط عوارض که در برخی موارد ممکن است رخ دهد شامل موضوعاتی از جمله افتادگی پلک، گلودرد و اسپاسم عضلانی می تواند باشد.
و در موارد بسیار نادر است که دیسپورت و بوتاکس ممکن است باعث مسمومیت بوتولینوم شوند. نشانه های این گونه از عوارض هم شامل مواردی مانند ایجاد مشکل در تنفس، بلعیدن و تکلم خواهد بود.
در کل بوتاکس و دیسپورت یکی از ایمن ترین راههای جوانسازی و زیباسازی پوست می باشند که هر ساله آمار بالایی از افراد با مراجعه به کلینیک های زیبایی معتبر اقدام به استفاده از آن ها می کنند.

میزان راحتی استفاده از بوتاکس و دیسپورت چقدر است

درمان Dysport و Botox بسیار راحت است. هیچ بستری در بیمارستان لازم نیست و تمام کارها در مطب پزشک انجام می شود. بلافاصله پس از درمان می توانید مطب را ترک کنید و اگر احساس راحتی کردید، حتی می توانید به محل کار خود نیز بازگردید.
در رابطه با اثرات این دو ماده نیز می توان این گونه گفت که هم دیسپورت و هم بوتاکس برای درمان موقت چروکهای متوسط تا شدید، ایمن و موثر هستند. تاثیرات دیسپورت ممکن است زودتر بر روی پوست ظاهر شود، اما از طرف دیگر بوتاکس ممکن است به مدت طولانی تری باقی بماند. در نهایت اینکه پیگیری و ادامه درمان چین و چروک از طریق تزریق، در هر یک از این دو روش برای حفظ نتایج ضروری می باشد.

دیسپورت در برابر بوتاکس

همانطور که تا حال متوجه شده اید تزریق بوتاکس و دیسپورت برای چین و چروک مشابه هم عمل کرده و هر دو نوع این مواد از یک جنس می باشند. هریک از این دو (دیسپورت و بوتاکس) نوعی نوروتوکسین می باشند که مسدود کردن انقباضات عضلانی را منجر می شوند. در حالی که این تزریق ها گاهی اوقات برای درمان اسپاسم ها در اختلالات عصبی و سایر شرایط پزشکی استفاده می شوند، اما بیشتر به عنوان درمان چین و چروک صورت به کار برده می شوند. هر دو مشتق شده از سموم بوتولینوم هستند که در مقادیر کم ایمن هستند. هر دو روش های دیسپورت و بوتاکس راه هایی برای درمان چین و چروک بدون نیاز به جراحی به شمار می روند که از نظر نرخ بهبود، هر دوی این مواد در دسته روشهایی با سرعت بهبود بالا دسته بندی می شوند.

مقایسه ای کوتاه بین دیسپورت و بوتاکس

تزریق دیسپورت و بوتاکس برای چین و چروک در بزرگسالان استفاده می شود. این تزریق های غیر تهاجمی به کاهش چین و چروک پوست کمک می کند تا انقباض های ماهیچه های زیر پوست را کاهش دهند؛ که در نتیجه سکون و بی تحرک شدن عضلات، پوست بالای آنها نرمتر می شود. هیچ یک از این دو روش چین و چروک ها را دائما رفع نمی کنند و یا از بین نمی برند، اما اثر آن ها بر روی کم شدن چین چروک ها قابل توجه است. در حالی که هر دو درمان حاوی یک ماده اصلی مشابه هستند، اما مقدار پروتئین ردیابی (trace protein) در هریک می تواند متفاوت باشد که همین موضوع ممکن است یکی از درمان ها را برای برخی افراد موثرتر از دیگری کند. با این حال، کشف تفاوت های دقیق این دو روش هنوز در حال مطالعه و بررسی می باشد.

دیسپورت (Dysport)

دیسپورت باعث کاهش ظهور خطوطی می شود که عمدتا بر ناحیه موسوم glabella، که منطقه ای بین ابروها می باشد، تاثیر می گذارد.
این خطوط رو به بالا یا به صورت عمودی به سمت پیشانی گسترش می یابند و زمانی که یک شخص اخم می کند بیشتر مشخص می شوند. دیسپورت برای از بین بردن خطوط متوسط و شدید روی پیشانی موثر بوده و برای افرادی که مقدار ملایمی از این خطوط را در چهره دارند توصیه نمی شود. متخصص پوست می تواند به شما کمک کند تا تفاوت بین چین و چروک های خفیف و متوسط از این نوع را تشخیص دهید. قبل از تزریق، پزشکتان بی حسی خفیفی را اعمال خواهد کرد تا از این طریق کمک کند هر گونه احساس درد در طول درمان کاهش یابد.

بوتاکس

تزریق بوتاکس برای خطوط اخم و لبخند، خطوط پا کلاغی که در اطراف چشم و چین و چروک های اطراف ناحیه گردن وجود دارد، تایید شده است. اما استفاده از دیسپورت بیشتر برای خطوط glabellar (که در مورد محل آن پیش تر توضیح دادیم) مورد تائید قرار گرفته است. تزریق بوتاکس نیز همانند دیسپورت در مطب پزشک صورت گرفته و بلافاصله پس از تزریق بیمار می تواند به سراغ کارهای خود برود. تعداد واحدهای استفاده از بوتاکس در هر بار تزریق بستگی به درمان و منطقه تزریق دارد.
در نهایت تزریق بوتاکس و دیسپورت برای چین و چروک به دلیل مدت زمان کوتاهی که نسبت به دیگر روش های درمانی دارند بسیار مورد توجه قرار می گیرند.  در واقع، هر روش فقط چند دقیقه طول می کشد. به جز موارد استثنایی که به ندرت رخ می دهد، اگر بیمار احساس خوبی داشته باشد می تواند بلافاصله از مطب پزشک به منزل باز گردد یا کارهای روزمره خود را دنبال کند.

بوتاکس چیست

بوتاکس زیر چشم

آدرس مطب جدید دکتر سیامک یاسمی (پوست و زیبایی)
خیابان شهید بهشتی ،از چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا،بعد از زیر گذر و بعد از پل عابر پیاده ، جنب پاتن جامه ، برج آراد ، طبقه ۵ ، واحد ۵۰۳
شماره های تماس
۰۲۶-۳۴۰۹۰۰۵۷
۰۲۶-۳۴۰۹۰۰۵۹
۰۲۶-۳۴۹۹۰۲۲۸
همراه :
۰۹۱۰۴۳۷۳۰۷۳

مطب زیبایی در کرج
مطب دکتر سیامک یاسمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *