بوتاکس زیر چشم

بوتاکس چیست
سپتامبر 15, 2019
پروتز لب چیست
سپتامبر 15, 2019

بوتاکس زیر چشم

بوتاکس زیر چشم

بوتاکس زیر چشم
تزریق بوتاکس ممکن است خطوط و چین و چروک اطراف چشم و دهان را از بین ببرد. اما  آیا بوتاکس زیر چشم این قابلیت را دارد که بتواند حلقه های تیره دور چشم و پف زیر چشم را نیز کاهش دهد
سم بوتولینوم، که معمولاً بوتاکس نامیده می شود، دارویی است که باعث انقباض عضلاتی می شود که می توانند موجب ظهور چین و چروک شوند.
بوتاکس به طور موقت باعث کاهش چین و چروک در این نواحی می شود:
بین ابروها
در پیشانی
اطراف چشم
اطراف دهان
در این مقاله، آنچه که در حال حاضر در مورد استفاده از بوتاکس دور چشم ها می دانیم، از جمله عوارض جانبی احتمالی و دیگر شرایطی که برای موثر بودن این روش باید رعایت شود را با هم بررسی می کنیم.

بوتاکس چگونه عمل می کند

ویال های بوتاکس حاوی سه ماده اصلی است: سم بوتولینوم نوع A ، آلبومین انسانی و کلرید سدیم. ماده فعال که بیشترین تأثیر را دارد سم بوتولینوم A است. بوتاکس هنگام تزریق به عضلات، تکانه های عصبی که باعث انقباض عضله مورد نظر می شود را مسدود می کند. ماهیچه نمی تواند حرکت کند و همین موضوع باعث کاهش چین و چروک می شود. بوتاکس فقط در مناطقی از صورت که امکان حرکت کردن دارند، می تواند چین و چروک ها را کاهش دهد. پزشکان معمولاً از آن در خطوط اخم بین ابروها، به نام خطوط گلوبلار و همچنین روی خطوط پیشانی و خط های پنجه کلاغی در کنار چشم استفاده می کنند. بوتاکس یک راه حل دائمی برای رفع چین و چروک نیست. پس از گذشت 3 الی 6 ماه اثر بوتاکس در انسداد عصب ها متوقف می شود و عضلات شروع به انقباض می کنند. در نتیجه برای حفظ این نتایج، فرد نیاز به تزریقات بیشتری در جلسات متوالی دارد. همچنین بوتاکس به عنوان درمانی برای برخی دیگر از موضوعات پزشکی از جمله درمان میگرن و یا مشکلات مثانه بیش فعال کاربرد دارد.

بوتاکس زیر چشم چه میزان موثر است

تزریق بوتاکس برای درمان پف زیر چشم یا حلقه های تیره رنگ دور چشم تائید نشده است و به همین دلیل، محققان مطالعاتی در مورد استفاده از بوتاکس در زمینه انجام داده اند، و با این حال هنوز هم با قطعیت به این اطمینان نرسیده اند که استفاده از بوتاکس برای پف زیر چشم یا تیرگی دور آن چقدر ممکن است موثر باشد. پزشکان مطالعه ای را در سال 2003 در جهت پاسخ به این پرسش که آیا تزریق بوتاکس در زیر و اطراف چشم می تواند چین و چروک در این مناطق را کاهش دهد پایه گذاری کردند. در این تحقیق نوزده شرکت کننده زن تحت تزریق بوتاکس قرار گرفتند.
نتایج نشان داد که اگر تزریق بوتاکس به طور توامان در پلک پایینی و ناحیه پنجه کلاغی اطراف چشم انجام شود، نتایج بهتری را در مقایسه با کسانی که در آنها تزریق بوتاکس تنها به پلک پایینی انجام شده، به دست می دهد.
محققان همچنین اثرات مقادیر مختلف بوتاکس را در پلک تحتانی اندازه گیری کردند. نتایج این اندازه گیری نیز نشان داد که بیماران هنگام دریافت 8 واحد از بوتاکس بهترین پاسخ را دریافت کردند، اما از سوی دیگر شدیدترین عوارض جانبی را نیز داشتند.

اثرات جانبی تزریق بوتاکس

از آنجا که سازمان FDA بوتاکس را برای تزریق زیر چشم تأیید نکرده است، تحقیق کامل و جامعی درباره ایمنی استفاده از این ماده در این ناحیه وجود ندارد.
این ناحیه از چشم بسیار ظریف بوده و خطرات تزریق بوتاکس در آن شامل موارد زیر است:
مشکل در بستن چشم ها
افتادگی چشم
بی حسی چشم
تورم پلک پایین
در زیر برخی از عوارض جانبی شناخته شده دیگر بوتاکس آورده شده است:
خون ریزی
کبودی
سرگیجه
غش
درد در محل تزریق
قرمزی
افرادی که شرایط مزمن خاصی را دارند نباید تزریق بوتاکس را دریافت کنند.

گزینه های جایگزین برای بوتاکس زیر چشم

خواب کافی ممکن است برای جلوگیری از چروک یا تیره شدن زیر یا اطراف چشم موثر باشد. درمان های خانگی و سایر داروهای تزریقی می توانند به عنوان گزینه ای جایگزین برای بوتاکس زیر چشم به مشار بیایند. علاوه بر این بسیار مهم است که ابتدا این نکته را در نظر بگیرید که به دنبال دستیابی به چه نتیجه ای هستید. زیرا به عنوان مثال، تکنیک هایی که باعث کاهش چین و چروک زیر چشم می شوند، بسیار متفاوت از روش هایی هستند که حلقه های تیره دور چشم را روشن می کنند.
ابتدا افراد باید عادات روزمره خود را در نظر بگیرند و ببینند که آیا عواملی ممکن است باعث چروک و ورم زیر چشم آن ها شده باشد. راهکارهای های زیر ممکن است برای درک بهتر شرایط به شما کمک کند:
خواب کافی ، که معمولاً شبانه 7 یا 8 ساعت تخمین زده می شود
آلرژی فصلی که باعث ایجاد پف چشم می شود و استفاده از داروهای بدون نسخه مانند آنتی هیستامین ها
خودداری از سیگار کشیدن
اجتناب از سدیم اضافی در رژیم غذایی که می تواند باعث شود بدن آب خود را حفظ کند و منجر به ایجاد پوستی پر از مایع و پفی شود
خوابیدن در حالتی که زیر سر کمی بلندتر قرار گیرد، تا از جمع شدن مایع در زیر چشم جلوگیری شود
از قرار گیری بیش از حد در معرض آفتاب خودداری کنید و همیشه در هوای آفتابی از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

درمان های دیگر


برخی از مواد آرایشی می توانند به نرم و صاف شدن پوست زیر چشم کمک کنند. به عنوان مثال، اگر از بابت پف زیر چشم نگرانی دارید استفاده از کرم چشم که حاوی کافئین می باشد ممکن است برایتان مفید باشد. تولید کنندگان کافئین را به این دلیل به کرم ها اضافه می کنند چون می تواند به سفت شدن پوست و کاهش پف چشم کمک کند. اگر حلقه های تیره دور چشم، نیز موجب نگرانی شما می شود ممکن است کرم هایی که به طور خاص برای ناحیه زیر چشم ساخته شده اند به شما در بر طرف نمودن این مشکل کمک کنند. برخی افراد از فیلرها برای اضافه کردن حجم به ناحیه زیر چشم استفاده می کنند. این کار شامل تزریق موادی است که می تواند چین و چروک و سایه های تیره روی صورت را کاهش دهد. درمان با لیزر گزینه دیگری است این روشهای درمانی باعث تحریک رشد کلاژن در پوست می شوند و باعث می شود تا بافت پوست در این ناحیه محکم تر به نظر برسد. بعلاوه بر تمام این موارد درمان با لیزر نیز یک راه حل به حساب می آید که البته ممکن است بسیار پر هزینه تر باشد.

آدرس مطب جدید دکتر سیامک یاسمی (پوست و زیبایی)
خیابان شهید بهشتی ،از چهارراه طالقانی به سمت میدان شهدا،بعد از زیر گذر و بعد از پل عابر پیاده ، جنب پاتن جامه ، برج آراد ، طبقه ۵ ، واحد ۵۰۳
شماره های تماس
۰۲۶-۳۴۰۹۰۰۵۷
۰۲۶-۳۴۰۹۰۰۵۹
۰۲۶-۳۴۹۹۰۲۲۸
همراه :
۰۹۱۰۴۳۷۳۰۷۳

مطب زیبایی در کرج
مطب دکتر سیامک یاسمی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *